Jedriličarski savez
Primorsko
goranske županije
Članice:

"3. Maj"- Rijeka
JK "Burin"- Novi Vinodolski  
JK "Croatia"- Opatija
JK "Flumen - Rijeka
JK "Galeb"- Kostrena
JK "Istra"- Lovran
JK "Jugo" - Mali Lošinj
JK “Jadro” - Selce
JK "Malinska" - Malinska
JK "Maxi"- Rijeka
JK "Opatija"- Opatija
JK "OSCO" - Opatija
JK "Oštro" - Kraljevica
JK "Pesja" - Omišalj
JK "Plav" - Krk
JK "Punat" - Punat
JK "Rab" - Rab
JK "Reful" - Cres
JK "Rijeka" - Rijeka
RJK "SCOR" - Rijeka
JK "Tramontana" - Opatija
JD "Val" - Crikvenica
SD "Vihor" - Baška
DSNM "Volosko"- Opatija
Jedriličarski kamp 2017
U nastavku je Obavijest klubovima i trenerima vezano za organizaciju kampa za natjecatelje u klasama Optimist i Laser 4.7

sastanak s trenerima održan je 5.listopada u Veridjov 11.
Prisutni -  Sergio Nalis ( Jk Jugo, JK Istra i YC Croatia),  Robert Jurinčić (JD Val Crikvenica), Walter Kolic (JK Galeb Kostrena), Vladimir Kamencki (JK 3.maj), Dominik Kopanica (JK Punat), Sanjin Sikic (JK Opatija),

Predlozen je termin kampa 30 studeni do 3 prosinac.

Predložen je  program rada u kampu.
Predložen je  smještaj u  hotelu  (polupansion) kao i do sada.
Dogovoreno je da će treneri organizirati potrebnu logistiku (bove, konope, sidra).
Pred polazak će se kontaktirati Jadrolinija u vezi dobivanja popusta u prijevozu kombija sa prikolicama.
O detaljima su klubovi obavijsateni putem klupskih mailova.



Zavrsen prvi ciklus obrazovanja trenera -podjela diploma 29.9.2017

U suradnji sa Sportskim veleucilistem iz Zagreba, te Zajednicom sportova PGZ, JS PGZ je pomogao pri realizaciji programa obuke trenera u jedrenju. Problematika klubova pri zaposljavanju licenciranih trenera i voditelja skola jedrenja je time velikim dijelom rjesena. Realizaciji se pridruzio i JS IZ.
Obziorom da postoji interes, JS PGZ ce i dalje voditi racuna da pridonese organizaciji slijedeceg ciklusa.

Takmicenje polaznika Skola jedrenja za Trofej Davor Kivela - 13.rujan 2017
Odrzano je u rijeckoj luci, ispred Gata Karoline rijecke, nastupili su takmicari JK Galeb, JK Opatija, JK 3.maj i JK Malinska, navijali su roditelji, nervirali se treneri.
Na koncu, poredak je slijedeci:
1. Antonio Lesica , JK Malinska
2. Arno Grabar, JK 3.maj
3. Fran Cvijetic, JK 3.maj
nastupili su i Toni Karabaic (JK Malinska),Evan Pulic-Makek, Jure Matic, Bruno Blazic, Liam Rubinic, Matija Gazic, Nika Sustic, Paolo Sobol, Adrian Modrcin,Armando Ljubanovic, Frane Barisic (JK Galeb), Karlo Cerneka, Fran Sardelic (JK 3.maj) te Rikardo Juretic, Marin Krmpotic i Aleks Brozina (JK Opatija)